Kubki reklamowe dla nowych klientów

Kubki reklamowe
Kubki reklamowe

W dzisiejszych czasach firm relacje z klientami dzielą się na dwie podstawowe kategorie. Pierwsza kategoria to pozyskiwanie nowych klientów, druga zaś to utrzymywanie relacji z dotychczasowymi – już pozyskanymi. Obie kategorie są równie ważne dla większości firm o ugruntowanej pozycji na rynku. Relacje z klientami zakładają wręczanie im podarunków – jest to często niezbędny element marketingu i profilu działalności firmy. Dotyczy to także nowych klientów – oni także lubią być zachęcani do skorzystania z usług danej firmy poprzez podarunki.

Przykładem podarunku mogą być np. kubki reklamowe. Są one dobrym pomysłem na prezent dla nowych klientów, ponieważ z jednej strony są interesujące wizualnie, szczególnie jeśli mają nadruki lub inne dodatki, po drugie zaś są bardzo praktycznymi przedmiotami, których zastosowanie jest oczywiste dla każdego.

W jaki sposób kubki reklamowe (czy inne podarunki) mogą być wręczane nowym klientom? Przede wszystkim w siedzibie firmy, w momencie podpisywania umowy. Jeśli branża, w której firma działa, zakłada podpisywanie umowy podczas podejmowania współpracy, jest to doskonały moment na wręczenie podarunku, który jest formą podziękowania za obdarzenie danej firmy zaufaniem i skorzystania z jej usług. Podobnie wymowne będzie osobiste dostarczenie podarunku do domu klienta przez pracownika firmy. Może także się to odbywać przy okazji podpisywania umowy, jeśli ma to miejsce w mieszkaniu klienta. Nowi klienci będą z całą pewnością bardzo zaskoczeni. Ale będą też zaskoczeni, jeśli dany podarunek otrzymają pocztą. Jest to trzecia forma wręczania podarunku.

Kubki reklamowe, aby spełniały warunek idealnego podarunku także z punktu widzenia firmy, która je wręcza, muszą posiadać element reklamowy. Może to być np. logo firmy, jej nazwa, ewentualnie inne treści nadrukowane na powierzchni przedmiotu. Kubki reklamowe nadają się do tego idealnie, ponieważ ze względu na swoje zastosowanie będą codziennie wykorzystywane, a więc klient będzie codziennie na nowo zapoznawał się z treściami zawartymi na przedmiocie.