Kasa fiskalna dla mechanika – co trzeba wiedzieć o przepisach?

Kasa fiskalna dla mechanika
Kasa fiskalna dla mechanika

Jeśli prowadzisz warsztat mechaniczny lub też jakąkolwiek inną działalność związaną z naprawą samochodów, to na pewno zainteresuje Cię poniższa informacja. Od 2015 roku bowiem wszystkie firmy zajmujące się naprawianiem samochodów będą musiały zainstalować u siebie kasę fiskalną. Pojawia się bowiem nowelizacja ustawy, która już zastała wprowadzona przez Ministerstwo Finansów. Warto zainteresować się tym prawem ponieważ od 2015 roku nieposiadanie takiej kasy w swojej firmie będzie się wiązało z nieprzyjemnymi, bardzo wysokimi karami finansowymi, a przecież chcemy tego uniknąć. Nowe przepisy wymuszają stosowanie kas nie tylko przez mechaników, ale także przez całe środowisko związane z kosmetyką, a dodatkowo lekarze oraz prawnicy. Nie będzie można już korzystać z progu 20 tysięcy złotych rocznego dochodu, który zwalnia z posiadania kasy.Na początek przypomnijmy może jak sprawa wygląda obecnie. W 2014 roku kasa fiskalna dla mechanika nie jest obowiązkowa jeśli tylko jego firma nie przekracza rocznego dochodu w wysokości 20 tysięcy złotych. Wiele warsztatów korzysta z tego przywileju. Polega to na tym, że po prostu nie rejestruje się wszystkich wykonanych usług tak, aby w ciągu roku nie przekroczyć tych magicznych 20 tysięcy złotych. Ministerstwo Finansów postanowiło ukrócić ten proceder wprowadzając właśnie nowe przepisy.

Według urzędników w takich branżach jak mechanika, lekarze, fryzjerstwo czy prawnicy dochodzi najczęściej do oszustw dzięki którym kasa fiskalna nie musi być używana. Kasa fiskalna dla mechanika od 2015 roku będzie więc obowiązkowa z tego powodu, że tego zawodu nie obejmuje już zwolnienie z kasy w przypadku dochodu poniżej 20 tysięcy złotych. Nieważne jest więc to ile nasza firma zarabia, gdyż tak czy inaczej taka kasa musi się pojawić.

Warto więc już teraz rozejrzeć się za tym urządzeniami. Od 1 stycznia 2015 roku Kasa Fiskalna Dla Mechanika będzie już obowiązkowa, a więc można teraz poszukać jakiegoś urządzenia za rozsądną cenę. Będziemy dzięki temu mieli trochę czasu na naukę jego obsługi, która nie da każdego jest łatwa, ale od prawidłowego rozliczania się z podatków zależy to czy nie dostaniemy później żadnej kary.