Elegancka kasa fiskalna dla lekarza

Kasa fiskalna dla lekarza
Kasa fiskalna dla lekarza

Wraz z dniem 1 stycznia 2015 roku weszło w życie nowe rozporządzenie Ministerstwa Finansów wprowadzające obowiązek posiadania kas fiskalnych m.in. przez lekarzy i dentystów bez względu na osiągany obrót w ciągu roku. Na dostosowanie się do nowych wymogów lekarze mają dwa miesiące.

Z pośród szerokiej oferty kas fiskalnych dostępnych na naszym rynku warto postawić na taką specjalnie wyprodukowaną dla branży medycznej. Wyróżnia ją eleganckie wykonanie, małe gabaryty i funkcjonalność. Ponadto jeżeli pasuje do wystroju naszego gabinetu lekarskiego można śmiało stwierdzić, ze jest to kasa idealna. 

Najodpowiedniejsza kasa fiskalna dla lekarza

Nowoczesna kasa fiskalna dla lekarza powinna być nowatorska, lekka, niewielkich rozmiarów i mieścić się w teczce lekarskiej. Jej dodatkowym atutem będzie wydajny akumulator zapewniający bardzo długą pracę bez podłączania do źródła zasilania. Warto zainwestować w elegancki sprzęt wyposażony w elektroniczną kopię paragonów. Dzięki temu zaoszczędzimy na kosztach eksploatacji i nie będziemy musieli kolekcjonować rolek papieru, ponieważ wszystkie paragony zapiszą się w pamięci naszego urządzenia.

Korzyści z posiadania kasy fiskalnej

Posiadanie kasy fiskalnej przez lekarzy przyspieszy ewidencję i ułatwi rozliczenie. Uzyskane przez lekarzy wydruki raportów okresowych z dokładnymi danymi będą podstawą do opracowania deklaracji podatkowych. Resortu finansów uważa, że dzięki temu interesy konsumentów będą zabezpieczone wydawanym paragonem i łatwiej będą mogli dochodzić swoich praw. Dodatkowo kasa fiskalna dla lekarza zapewni równe szanse wszystkim osobom prowadzącym działalność gospodarczą.

Cena czy funkcjonalność?

Jeżeli zakupimy kasę fiskalną do 1 marca 2015 roku będziemy mogli skorzystać z ulgi proponowanej przez urząd skarbowy wynoszącej 90 % (do 700 zł) na nabycie tego typu urządzeń. Ta możliwość sprawia, że warto zainwestować w funkcjonalny sprzęt wysokiej jakości. W końcu kasa fiskalna dla lekarza obok ergonomii powinna charakteryzować się ciekawym designem i łatwością w obsłudze.